W sobotę 23 maja spotkaliśmy się w 27-osobowej grupie, by po raz kolejny spędzić wspólny czas poza murami kościoła – tym razem podczas Rodzinnego Spływu Kajakowego rzeką Wdą. Naszym miejscem zbiórki był Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny „Mleczarz” w Ocyplu, skąd rozpoczęliśmy całe wydarzenie.

Zanim jednak wsiedliśmy do kajaków, zatrzymaliśmy się na chwilę przy Słowie Bożym i modlitwie. Wysłuchaliśmy słów z Pisma Świętego wylosowanych na ten dzień w aplikacji „Z Biblią na co dzień”, a modlitwę poprowadził ks. bp Marcin Hintz. Był to dobry początek wspólnego wyjazdu – przypomnienie, że także takie chwile odpoczynku, rozmowy, bycia razem i zachwytu nad stworzeniem są częścią życia naszej parafialnej wspólnoty.

Po krótkim przygotowaniu do spływu, dopasowaniu kapoków i szybkim szkoleniu z obsługi wiosła, wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas na początek trasy. Stamtąd ruszyliśmy kajakami w stronę Wdy. Trasa okazała się spokojna i bardzo przyjemna, a pogoda – można powiedzieć – była piękna jak na zamówienie. Rzeka, las, słońce, spokojny nurt i rozmowy prowadzone między kajakami stworzyły atmosferę odpoczynku, ale też dobrej, rodzinnej przygody.
Mniej więcej w połowie drogi zrobiliśmy przerwę, by coś zjeść, napić się, odpocząć i nabrać sił na dalszą część spływu. Był to także czas na krótkie rozmowy, wymianę wrażeń i zwyczajne pobycie razem w pięknych okolicznościach przyrody.

Po dotarciu na metę organizatorzy przewieźli nas z powrotem do Ocypla, gdzie na terenie „Mleczarza” zakończyliśmy nasze spotkanie wspólnym ogniskiem. Każdy mógł podzielić się przywiezionymi smakołykami, a rozmowy przy ogniu stały się naturalnym przedłużeniem całego dnia – spokojnym, serdecznym i bardzo wspólnotowym zakończeniem naszej kajakowej wyprawy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, dobry humor, wzajemną pomoc i wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że po dobrych doświadczeniach z poprzednich lat mogliśmy ponownie spotkać się w takiej formie – wśród natury, poza codziennym rytmem parafialnych spotkań, a jednak bardzo blisko tego, czym parafia jest na co dzień: wspólnotą ludzi, którzy chcą być razem, rozmawiać, wspierać się i dzielić radością.
Jak było możecie sprawdzić na rolce dostępnej w naszych mediach społecznościowych lub pod tym linkiem.



















Tekst: ks. Grzegorz Fryda
Zdjęcia: Iwona Hintz, ks. Grzegorz Fryda
