W niedzielę, 7 czerwca 2026 roku, podczas nabożeństwa w kościele Zbawiciela w Sopocie przeżywaliśmy piękne i radosne święto jakim był Chrzest Święty małego Tymoteusza.
Był to szczególny moment dla jego najbliższych, ale także dla całej naszej parafialnej wspólnoty, która mogła razem z nimi modlić się, cieszyć i powierzać Tymoteusza Bożej miłości. W takim dniu bardzo mocno wybrzmiewa to, że Kościół jest wspólnotą, w której człowiek zostaje przyjęty, otoczony modlitwą i prowadzony ku odkrywaniu Bożej obecności.

Dlatego jeszcze mocniej tego dnia wybrzmiały słowa z 43 rozdziału Księgi Izajasza: „Nie bój się, bo cię odkupiłem, wezwałem po imieniu, należysz do Mnie”. W tym kontekście miały one bardzo osobisty charakter, bo jeszcze bardziej uświadamiały obecnym obietnicę Boga, który zna człowieka po imieniu, przyjmuje go z miłością i nie zostawia samego na żadnym etapie życia.
Jako społeczność ewangelików w Trójmieście, która nieczęsto ma możliwość doświadczać tak radosnego wydarzenia modlimy się, aby Tymoteusz wzrastał otoczony miłością, troską i świadectwem wiary ukazywanej mu przez jego najbliższych oraz nas wszystkich. Niech z każdym kolejnym dniem odkrywa, że jest dzieckiem Boga, że jest przez Niego znany, kochany i prowadzony. Jego rodzinie życzymy wiele radości, cierpliwości i Bożego błogosławieństwa w towarzyszeniu mu na tej pięknej drodze.

W Kościele Ewangelicko-Augsburskim Chrzest jest sakramentem (jednym z dwóch), w którym Bóg przez wodę i swoje Słowo obdarza człowieka swoją łaską, włącza go do wspólnoty Kościoła i składa obietnicę swojej miłości oraz zbawienia. Dlatego chrzcimy także dzieci, ufając, że Boże działanie poprzedza nasze decyzje i odpowiedzi, a wiara może później wzrastać dzięki świadectwu rodziny, chrzestnych i całej wspólnoty. Chrzest jest więc początkiem drogi wiary, ale przede wszystkim znakiem tego, że to Bóg pierwszy mówi do człowieka: jesteś mój, znam cię po imieniu i chcę prowadzić cię przez życie.

