Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Pikniku Parafialnym, który odbędzie się w niedzielę 28 czerwca po nabożeństwie w ogrodzie parafialnym przy plebanii w Sopocie. Jak co roku mamy nadzieję na zbudowanie przestrzeni na integrację oraz budowy wielu wartościowych relacji.
Jednocześnie prosimy i zachęcamy do włączenia się w przygotowania do pikniku:
1. W piątek, tj. 26 czerwca o godz. 16:00 spotykamy się na plebanii w celu przygotowania ogrodu do pikniku. Każdy kto chciałby włączyć się w prace ogrodowe proszony jest o ubiór roboczy i zabranie z sobą (w miarę możliwości i posiadania) narzędzi ogrodowych. W planach są prace ogrodowe tj. koszenie trawy, prace porządkowe i przygotowanie grilla. Tradycyjnie zachęcamy do obecności także rodziców z dziećmi uczęszczającymi zwykle w tym terminie na zajęcia religii ewangelickiej.
2. W niedzielę, 28 czerwca, bezpośrednio po nabożeństwie, spotkamy się na integracyjnym pikniku parafialnym. Będzie to okazja do wspólnego spotkania w większym gronie w rodzinnej atmosferze, a przy tym odpoczynku i integracji naszej społeczności oraz rozmów pełnych radości, w gronie, w którym w ciągu roku nie zawsze mamy tyle sposobności by się spotkać.
3. Mile widziane są różnego rodzaju przekąski, domowe wypieki, sałatki/dodatki do grilla lub inne pomysłowe smakołyki na piknik. Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób włączyć się w pomoc i coś z sobą przynieść: w miarę możliwości prosimy o przyniesienie jedzenia na plebanię w niedzielę PRZED NABOŻEŃSTWEM! Prosimy również o przygotowanie wszystkiego (tak by było gotowe do podania na stół) już W DOMU, by nie trzeba było kroić ciast/przekąsek/owoców i wykładać na talerze dopiero na miejscu. Ze strony organizatorów zapewniamy kiełbasę i kaszankę na grilla, pieczywo, kawę, herbatę, soki, wodę oraz naczynia i sztućce jednorazowe.
4. Osoby, które chciałyby pomóc a nie koniecznie czują się pewnie w przygotowaniu pyszności również są mile widziane, ponieważ w niedzielę przed nabożeństwem w ogrodzie przy plebanii będzie trzeba rozstawić stoły i krzesła, nakryć je i być na miejscu w trakcie nabożeństwa, a po zakończeniu pikniku również pomóc w porządkach. W ten sposób wszyscy wspólnie możemy włączyć się w przygotowanie tego parafialnego i rodzinnego święta.
Każdy kto chciałby się jeszcze włączyć w przygotowania lub przynieść coś na piknik jest mile widziany. Proszę zgłaszać się (lub kierować ewentualne pytania) do koordynującej przygotowania do pikniku, poprzez bezpośredni kontakt z p. Iwoną Hintz (telefonicznie: 608809264 lub przez e-mail: ihintz@wp.pl).
Liczymy na Państwa obecność i wspólne działania!

